fudbalska reprezentacija

Спорт

Македонија по најтешкиот пат во баражот, полуфинале против Италија

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија ги доби ривалите за баражот за пласман на Светското првенство во Катар. Денешниот ждреб во Цирих одреди полуфинален противник на Македонија
Спорт

ФФМ целосно ја отвора Арената „Тодор Проески“ за дуелот против Исланд

А1он
Македонските фудбалери ќе имаат голема поддршка в недела против Исланд, откако Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) одлучи навивачите завршниот натпревар од мундијалските квалификации да можат
Спорт

Милевски и Ристовски: Германија е голем предизвик, треба да одиграме идеален натпревар

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија е пред нов голем предизвик. По убедливиот триумф над Лихтенштајн, на арената „Тодор Проески“ утревечер гостува големиот фаворит Германија. „Германија е
Спорт

Барди поради повреда ќе ги пропушти натпреварите против Лихтенштајн и Германија

А1он
Македонскиот репрезентативец, Енис Барди поради повреда нема да може да се стави на располагање на селекторот Благоја Милевски за подготовките и натпреварите против Лихтенштајн (8
Спорт

Спировски: На вистински пат сме да направиме нешто големо и Македонија повторно да игра на големо натпреварување

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец, Стефан Спировски е уверен дека националниот тим предводен од селекторот Благоја Милевски има сили и квалитет да се избори за уште едно
Спорт

Милевски: Тешко ќе биде трет натпревар по ред да играме со висок ритам, но сите фудбалери ќе дадат максимум

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, е уверен дека неговите избраници ќе дадат сè од себе да се дојде до позитивен резултат на утрешниот
Спорт

Марковски дополнително повикан во А тимот за дуелите со Исланд и Романија

А1он
Крилниот напаѓач на вицешампионот Шкупи, Кире Марковски, дополнително е повикан во македонската фудбалска репрезентација за претстојните два септемвриски квалификациски натпревари за пласман на Мундијалот 2022
Спорт

Македонските фудбалери против лидерот Ерменија ги продолжуваат мундијалските квалификации

А1он
Пет месеци по сензационалниот триумф над Германија на гостински терен, македонската фудбалска репрезентација вечерва против Ерменија во Скопје ги продолжува квалификациите за пласман на Мундијалот
Спорт

ВИДЕО: Милевски ги пречека репрезентативците-прв собир со новиот селектор

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва го има првиот собир во пресрет на новата квалификациска сесија за СП 2022 во Катар. По Европското првенство, има големи