priveden

Македонија

Приведен анестезиологот од Тетово кој снимаше и објавуваше пациенти на „ТикТок”

А1он
МВР вчера вечер го приведе В.Д. (43), постапувајќи по пријава од страна на П.В. директор на Клиничка болница од Тетово, кој пријави дека В.Д., вработен
Македонија

Приведен криминалец од Турција баран со меѓународна потерница

А1он
59-годишен државјанин на Турција бил приведен денеска околу 11 часот на скопски Бит пазар. Тој бил баран по меѓународна потерница издадена од Интерпол Анкара. Лицето
Македонија

Приведен Србин кој си го убил братот, се криел во кавадаречко

А1он
Српски државјанин осомничен за сторено кривично дело „свирепо убиство“ е пронајден и лишен од слобода на територија на општина Кавадарци, во место викано Шамаци. Како
Македонија

Прилепчанец приведен за подметнување на пожарот во Дабница

А1он
Утрово околу 06.15 часот Дабница, прилепско, во близина на споменикот, полициски службеници од ОВР Прилеп го уапсиле 34-годишниот М.Е. од Прилеп, за кој постои сомнеж