Приведен анестезиологот од Тетово кој снимаше и објавуваше пациенти на „ТикТок”

Од:

МВР вчера вечер го приведе В.Д. (43), постапувајќи по пријава од страна на П.В. директор на Клиничка болница од Тетово, кој пријави дека В.Д., вработен како анестезиолог во болницата, снимаше и објавуваше преку мрежата „ТикТок” лекарски персонал и пациенти на кои им се пружаше лекарска помош.

Известен е јавен обвинител и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Едниот повреден од синоќешното пукање во Тетово е потешко повреден, двајцата се на КАРИЛ

Затвор од 15 месеци за Тик-Ток анестезилогот од Тетово кој снимаше пациенти и медицински персонал

ТикТок анестезиологот Дервиши остана без лиценца

Горан Наумовски

Поднесен обвинение за анестезиологот од Тетово кој објави снимка од пациенти на ТикТок

Ана Ололовска

Лекарска комора побара да му се одземе привремено лиценцата на анестезиологот што снимаше

Орце Костов

Осум дена притвор за тетовскиот „ТикТок“ анестезиолог

Горан Наумовски