tetovska bolnica

Македонија

Едниот повреден од синоќешното пукање во Тетово е потешко повреден, двајцата се на КАРИЛ

Министерот за здравство, Фатмир Меџити вели дека пукањето кое вчера доцна попладнето се случи пред тетовската клиника било поради нерешени проблеми и случајно се случило
Македонија

Затвор од 15 месеци за Тик-Ток анестезилогот од Тетово кој снимаше пациенти и медицински персонал

А1он
Анестезиологот Валтон Дервиши кој на социјалните мрежи во живо снимаше пациенти и вработени во Клиничката болница Тетово денескa на почетокот на судењето ја призна вината,
Македонија

Поднесен обвинение за анестезиологот од Тетово кој објави снимка од пациенти на ТикТок

А1он
Основното јавно обвинителство Тетово до Основниот суд во Тетово поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривични дела – Несовесно работење во службата од член
Македонија

Осум дена притвор за тетовскиот „ТикТок“ анестезиолог

А1он
На предлог од Обвинителството од страна на судија на претходна постапка од Основниот суд Тетово определена е мерка притвор во траење од осум дена за
Македонија

Суспендиран од работа анестезиологот од Тетовската болница кој објавуваше снимки на „Тик-Ток“

А1он
Изразувам големо жалење што еден здравствен работник вака се однесувал и ќе направиме се за во иднина да не ни се случи вакво нешто, порача
Македонија

Приведен анестезиологот од Тетово кој снимаше и објавуваше пациенти на „ТикТок”

А1он
МВР вчера вечер го приведе В.Д. (43), постапувајќи по пријава од страна на П.В. директор на Клиничка болница од Тетово, кој пријави дека В.Д., вработен