tiktok

Економија

Добивката и приходите на ТикТок двојно зголемени во 2020 година

А1он
Добивката и приходите на кинескиот сопственик ТикТок се дуплираа во 2020 година, потврдувајќи ја популарноста на апликацијата во пандемијата на коронавирусот. Вкупните приходи на Bytedance
Свет

Израелскиот министер за одбрана бара Фејсбук и ТикТок да го бришат говорот на омраза

А1он
Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц ги повика раководствата на социјалните мрежи Фејсбук и ТикТок да се борат против пропагандата и да ги отстранат содржините
Македонија

Млад жител на тетовско објавил песна со говор на омраза на ТикТок, доби кривична пријава

А1он
Тетовската полиција поднесе кривична пријава против жител на селото Чифлик, кој објавил видеоклип со песна која содржела говор на омраза. „СВР Тетово поднесе кривична пријава
Македонија

Интерпол алармира: Повици за самоповредување на деца на ТикТок, родителите да внимаваат

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на неговиот фејсбук-прифил вечерва напиша дека МВР добило информации од Интерпол дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“
Македонија

Малолетниците кои сквернавеа гробови се повикани во полициска станица, извршен е разговор во присуство на родител

А1он
Полициски службеници од ОВР Ресен денеска (18.02.2021) во периодот од 16 до 18.30 часот идентификуваа и извршија службен разговор со тројца малолетници од Ресен (двајца
Македонија

ВИДЕО: Лицата што сквернавеа гробови се уапсени

Двете лица кои сквернавеа гробови и снимаа тик-ток видеа, доцна попладнево се приведени, дознава „А1он“. Според неофицијални информации, станува збор за малолетници чиј распит во
Македонија

(ВИДЕО) „Тиктокер“ сквернави гробови: Дискусија е колку тоа е здраво и нормално, велат психолозите

„Тик-ток“ и натаму останува место за натпревар во собирање на поддржувачи преку промовирање на активности кои се косат со законите. Секојдневно се појавуваат нови видеа
Македонија

ВИДЕО: Лудува со 255 километри на час на автопат и се фали на Тик-ток

А1он
Во најновото продолжение на серијалот „несовесни возачи на македонските патишта“ на Тик-ток денеска се појави видео на кое едно лице се фали дека вози со