kradec

Македонија

Кумановчанка била нападната во својот дом од лице кое лажно и се претставило дека работи за кабелски оператор

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека кумановчанка била нападната во нејзиниот дом, откако еден човек лажно и се претставил дека дошол да наплати сметки
Македонија

Млад скопски крадец обил 15 такси возила во осум часа, направил трипати повеќе штета одoшто имал ќар

А1он
ЕВР Кисела Вода поднесе кривична пријава против Р.М.(21) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени 15 кривични дела, од кои 11 „тешка кражба“
Македонија

Фатен сериски провалник од гостиварско, подметнал и пожар

А1он
Полицијата расветли осум кражби кои беа регистрирани минатиот месец во гостиварско и поднесе кривична пријава против едно лице. Осомничениот сторител ќе одговара и за подметнување
Регион

ВИДЕО: Крадец ја однел чантата на жртвата во белградската експлозија, морале да ја идентификуваат блиските

А1он
Српските медиуми објавија снимка од безбедносна камера на која се гледа страотната експлозија на плински уред во центарот на Белград, а од неа сега издвојуваат
Македонија

Уапсен сериски крадец на точаци во Скопје, ги криел во Визбегово

А1он
29-годишен крадец на велосипеди денеска бил уапсен, а во неговиот дом во Визбегово биле пронајдени седум точаци украдени низ главниот град, соопшти полицијата. „Полициски службеници
Македонија

Фатен крадец баран за четири кражби во тетовско, требало да лежи и за претходни дела

А1он
Полициски службеници на СВР Тетово-Полициско одделение Теарце денеска околу 13:15 часот, во гаража помеѓу тетовските села Нераште и Беловиште, го лишиле од слобода Ш.Ш.(45) од
Македонија

Млад крадец од Скопје „оперирал“ во Битола и Охрид – обивал коли и продавници, крадел велосипеди

А1он
Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при Oдделението за криминалистичка полиција во СВР Битола, во координација и содејство со полициски службеници од Отсекот за
Македонија

Крадец од Свети Николе за само половина час ограбил жена, провалил во амфитеатарот на Земјоделски факултет и бил фатен

А1он
Скопската полиција уапси крадец од Свети Николе кој оперирал во Скопје, а во рок од само триесетина минути успеал да ограби жена на улицата што