kradec

Регион

Македонец ограбил магацин на кинеска фирма во Бор

А1он
Полицијата во Бор уапсила државјанин на Северна Македонија Н.Г.(51) за тешка кражба. Тој е осомничен дека провалил во магацини на кинеска компанија и украл околу
Македонија

МВР уапси странец кој крадел во ресторан во Охрид

А1он
Охридската полиција утринава на кеј „Македонија“ во Охрид го уапсила К.Р.Х. (34) од Австралија. Тој се сомничи дека е сторител на кривично дело „тешка кражба“
Македонија

Во Грција е уапсен државјанин на Македонија со „богато“ криминално досие

А1он
Државјанин на Северна Македонија, кој издржувал затворска казна, но по добиената неколкудневна дозвола за излез пред три месеци, не се вратил во затвор, уапсен е
Македонија

50 годишна жена крадела во Гостивар – фатена на дело се обидела да и избега на полицијата

50 годишна жена извршила кражба во продавница во Гостивар. Била фатена на дело, но се обидела да им побегне на полицајците. Успеале да ја фатат
Македонија

Избегал од затвор и крадел низ Крива Паланка

26-годишен затвореник од Куманово избегал од затвор и ограбил продавница во Крива Паланка. „На 16.4.2024 во 3.30 часот во Крива Паланка, полициски службеници од ОВР
Македонија

18 годишник сакал да ограби банка во Аеродром – фатен на дело

18 годишен кавадарчанец сакал да ограби банка во Аеродром во Скопје. Фатен е на дело и приведен. „ На 11.04.2024 околу 03.00 часот, полициски службеници
Македонија

Државјанин на Босна и Херцеговина ограбил џамија во Чегране

А1он
Тетовската полиција вчера го уапсила 50-годишниот А.П. од Босна и Херцеговина. Тој се сомничи дека извршил „тешка кражба“ во џамијата во гостиварско Чегране, од каде
Македонија

Пазарџии претепаа малолетник кој украде тренерки од тезга

Орце Костов
Неколку граѓани претепаа малолетник крај затворениот пазар во населбата Ченто во Скопје откако тој се обиде да украде тренерки од една од тезгите. Момчето разгледуваше