krazbi

Македонија

Кривична пријава против лице од скопско, расчистени четири тешки кражби

А1он
Полициската станица Гази Баба поднесе кривична пријава против И.А.(39) од с.Страчинци, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторени четири кривични дела „тешка кражба“. По
Македонија

Ги намаливме кражбите, ама и граѓаните треба подобро да се штитат, порачува Спасовски

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека има намалување на бројот на кражби во споредба со минатата година, што според него, се должи
Македонија

Дрски скопски крадци влегле преку балкон и ограбиле мајка и ќерка, додека жртвите спиеле

А1он
Скопското обвинителство поведе постапка против скопски крадец и негов помошник, кои во тандем ограбиле две семејства, влегувајќи во нивните станови преку отворените балкони. Тие се
Македонија

Штипската полиција фати тинејџер-сериски арамија кој извршил 22 кражби

А1он
Вчера во Штипе фатен 17-годишен крадец кој е осомничен за 22 кражби во градот, од кои 19 „тешки кражби“, кај кои крадецот обива и краде
Македонија

МВР: Кражба на аптека во скопско, палени контејнери кај пазарот Буњаковец

А1он
Во СВР Скопје вчера околу 08.30 часот И.Х.(60) од с.Љубин, скопско, вработен во аптека на ул.„Борис Сарафов“ пријавил дека во аптеката била извршена тешка кражба.
Македонија

Сторени се повеќе кривични дела „тешки кражби“ од куќи и станови во Куманово

А1он
Од СВР Куманово преземени се мерки поради повеќе кривични дела „тешки кражби“ од куќи и станови. Врз основа на издадена судска наредба, е извршен претрес
Македонија

Дваесетгодишник обвинет за тешки кражби

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против 20-годишник осомничен дека извршил продолжено кривично дело тешка кражба и едно кривично дело кражба. Како што соопшти