krazbi

Македонија

Штипската полиција фати тинејџер-сериски арамија кој извршил 22 кражби

А1он
Вчера во Штипе фатен 17-годишен крадец кој е осомничен за 22 кражби во градот, од кои 19 „тешки кражби“, кај кои крадецот обива и краде
Македонија

МВР: Кражба на аптека во скопско, палени контејнери кај пазарот Буњаковец

А1он
Во СВР Скопје вчера околу 08.30 часот И.Х.(60) од с.Љубин, скопско, вработен во аптека на ул.„Борис Сарафов“ пријавил дека во аптеката била извршена тешка кражба.
Македонија

Сторени се повеќе кривични дела „тешки кражби“ од куќи и станови во Куманово

А1он
Од СВР Куманово преземени се мерки поради повеќе кривични дела „тешки кражби“ од куќи и станови. Врз основа на издадена судска наредба, е извршен претрес
Македонија

Дваесетгодишник обвинет за тешки кражби

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против 20-годишник осомничен дека извршил продолжено кривично дело тешка кражба и едно кривично дело кражба. Како што соопшти
Македонија

МВР и Општина Центар: Не оставајте вредни предмети во вашиот автомобил

А1он
Одделението за превенција при СВР Скопје од денеска почнува да го спроведува проектот „Не оставајте вредни предмети во вашиот автомобил“. Активностите ќе почнат денеска во