Штипската полиција фати тинејџер-сериски арамија кој извршил 22 кражби

Од:

Вчера во Штипе фатен 17-годишен крадец кој е осомничен за 22 кражби во градот, од кои 19 „тешки кражби“, кај кои крадецот обива и краде од заштитени, односно заклучени простории.

„На 10.02.2020, од страна на полициски службеници Штип, во содејство со Центар за социјални работи Штип, а врз основа на Решение од Основен суд Штип, обезбеден е малолетникот М.З.(17) од Штип, сторител на 22 кривични дела од кои 19 „тешка кражба“,“ се вели во соопштението од полицијата.

Во присуство на претставник од Центарот за социјални работи Штип, малолетникот бил спроведен до Казнено-поправна установа, додаваат од СВР Штип.

Би можело да ве интересира

Пендаровски: МВР е далеку понапред од пред 5-10 години, кога беше партиски штаб

Кристијан Ландов

Лишена од слобода кичевчанка поради пронајдена дрога

Ана Ололовска

МВР го одбележува 7 Мај – Денот на македонската полиција

Ана Ололовска

Млад скопјанец ограбен, претепан и ранет во Центар, му се нафрлиле тројца разбојници

Жарко Настоски

Девојка од Мокрино сакала да оди за Швајцарија, а била во изолација

Жарко Настоски

Приведено лице барано од турската полиција за убиство

Ана Ололовска