kriminalci

Свет

Тинејџер од Босна и Херцеговина се заканувал дека ќе разнесе продавници во Виена

А1он
Во Регионалниот суд во Виена се појавија 10 малолетни лица кои беа обвинети за тешки кривични дела и кои дејствувале како организирана група, предводена од
Свет

Голема потера во Франција по избегани криминалци

А1он
Францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманен денеска соопшти дека е започната голема потрага по непознати напаѓачи, кои утринава убиле најмалку двајца затворски чувари и
Регион

Криминалци од Србија продавале дрога и оружје во Данска, заработиле над два милиони евра

А1он
Јавното обвинителство за организиран криминал во соработка со Службата за борба против организиран криминал и Националната специјална единица за криминал на Кралството Данска денеска на
Свет

Германски министер сака на криминалци да им конфискува скапи автомобили, накит и часовници

А1он
Германскиот министер за правда Марко Бухман има намера да прибегне кон „неконвенционални методи“ во борбата против криминалните кланови од Блискиот Исток, како што е конфискација
Свет

Во Британија е уапсено трио кое со години им помагаше на најбараните криминалци

А1он
Тројца мажи кои водеа глобална служба за лажни пасоши за најбараните бегалци во светот се уапсени во Британија откако истражителите ја разбија нивната 20-годишна „операција“.
Свет

Леа го изневери сопругот криминалец, тој брутално ја уби: Глумеше дека сака помирување, па ја фрли во киселина

А1он
Леа Гарофало отсекогаш знаешe дека желбата да се смири со нејзиниот поранешен сопруг, мафијашот Карл Коско, е многу опасна. Додека беа разделени некое време, тој
Свет

Во ЕУ откриен шифриран систем за пораки, уапсени 42 лица

А1он
Полицијата во неколку земји од Европската унија открија шифрирана апликација за пораки што ја користеле криминалните банди, соопшти вечерва холандската полиција, додавајќи дека се уапсени
Регион

Албанските криминалци се мајтапат со британското правосудство, објавија фотографии како се смеат од затвор

А1он
Британски „Сан“ објави напис посветен на албанските криминалци уапсени во Велика Британија, кои се дел од озогласената банда „Hellbanianz“ што е комбинација од англиските зборови