banda

Македонија

(ВИДЕО) Уапсена криминалнa групa инволвиранa во трговија со дрога и оружје

А1он
Полицијата денеска под раководство на надлежен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по повеќемесечно криминалистичко истражување, спроведе координирана
Регион

Албанец со сопругата и бандата шверцувал 585 килограми кокаин

А1он
Полицијата во Солун запленила околу 585 килограми кокаин од Латинска Америка, означени со налепници со нацистичка свастика, а во таа акција биле уапсени седум лица,
Свет

Банда на Хаити пукаше кон демонстранти и уби седум лица

А1он
Банда на Хаити застрела и уби најмалку седум лица кои маршираа на големиот протест против насилството организиран од верски водач. Стотици парохијани, некои вооружени со
Свет

Банда од Балканот „падна“ во Шпанија: Украдоа накит вреден милион евра, а ограбија и познат фудбалски тренер

А1он
Шпанската полиција во рамките на акцијата „Небок“ уапси 15 членови на организирана криминална група, меѓу кои и Срби, за милионски грабежи во провинциите Аликанте, Кастелон
Регион

Повеќе од сто осомничени опфатени со истрагата во БиХ поврзана со апликациите „Скај“ и „Аном“

А1он
Обвинителството на Босна и Херцеговина денеска потврди дека повеќе од сто осомничени од 14 различни агенции – полицајци, адвокати, па дури и судија и обвинител
Свет

Во Британија уапсена банда Албанци, киднапирале маж и побарале откуп од 400.000 фунти

А1он
Британската полиција уапси албанска банда која киднапирала 30-годишен маж и барала откуп од 400.000 фунти. Албанците ја тепале и мачеле жртвата поради неплатени долгови. Полицијата