drvokradci

Македонија

Приведени девет лица поради пустошење на шуми во атар на село Брест

А1он
Вчера околу 9 часот во атарот на с.Брест, скопско, полициски службеници од Отсекот за прекуграничен криминал и миграции Скопје при Регионалниот центар за гранични работи
Македонија

Приведени две лица во ресенско, затекнати при пустошење на шума

А1он
На 06.07.2022 во 19.40 часот во Ресен на место викано „Бакојца“, помеѓу с.Златари и с.Сопотски, полициски службеници од Полициска станица Ресен во содејство со вработени
Македонија

Приведени две лица во струшко, фатени со бесправно исечени дрва

А1он
Приведени се две лица во струшко, кои биле фатени со бесправно исечени дрва, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 28.06.2022 година околу 13.00 часот,
Македонија

ВИДЕО: На Караорман фатени 12 дрвокрадци

А1он
На 25.06.2022 година, во шумски појас на планината Караорман, во атарот на струшкото село Мислодежда, преземени се координирани мерки од страна на полициски службеници од
Македонија

Во прилепско запленети над 25 кубици дрва без соодветна документација, следуваат кривични пријави

А1он
Во прилепско се запленети над 25 кубици дрва кои биле без соодветна документација, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 21.03.2022 во периодот од 18.00
Македонија

Кривична пријава за фирма од Велешта и вработени за кражба на дрва

А1он
Педесет годишен жител од струшкото село Велешта и четворица албански државјани добија кривични пријави поради кражба на дрва. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски информира
Македонија

Штипски полицаец се повредил бркајќи тинејџер кој крадел дрва со коњска кола

А1он
18-годишен штипјанец доби кривична пријава за спречување на службено лице во вршење на службено дејствие, откако бегал од полицајци кои го фатиле како краде дрва
Македонија

Десет кривични пријави против дрвокрадците кои претепаа полицијаци

А1он
Денеска битолската полиција до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против 10 лица, за напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а