drvokradci

Македонија

(ВИДЕО) На Скопска Црна Гора запленети 400 кубици бесправно исечено огревно дрво, приведени 10 дрвокрадци

А1он
На место викано „Рамно“ на планината Скопска Црна Гора, во заедничка акција на полицијата, Шумска полиција и Јавното претпријатие „Национални шуми“ уапсени се С.А.(28), Р.А.(22),
Македонија

Дрвокрадци фрлале дрва кон полицајци, па возило на МВР излета од патот

А1он
Полицијата извести дека вчера околу 21 часот на патот кон вештачкото езеро во Прилеп, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „форд транзит“
Македонија

Приведени девет лица поради пустошење на шуми во атар на село Брест

А1он
Вчера околу 9 часот во атарот на с.Брест, скопско, полициски службеници од Отсекот за прекуграничен криминал и миграции Скопје при Регионалниот центар за гранични работи
Македонија

Приведени две лица во ресенско, затекнати при пустошење на шума

А1он
На 06.07.2022 во 19.40 часот во Ресен на место викано „Бакојца“, помеѓу с.Златари и с.Сопотски, полициски службеници од Полициска станица Ресен во содејство со вработени
Македонија

Приведени две лица во струшко, фатени со бесправно исечени дрва

А1он
Приведени се две лица во струшко, кои биле фатени со бесправно исечени дрва, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 28.06.2022 година околу 13.00 часот,
Македонија

ВИДЕО: На Караорман фатени 12 дрвокрадци

А1он
На 25.06.2022 година, во шумски појас на планината Караорман, во атарот на струшкото село Мислодежда, преземени се координирани мерки од страна на полициски службеници од