sumska policija

Македонија

(ВИДЕО) Хоџа: По 12 години шумските полицајци добија чизми, а по 22 години ќе им се зголемат и платите

А1он
Припадниците на Шумската полиција по 12 години добија чизми. На денешниот настан по овој повод, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Аријанит Хоџа најави дека
Македонија

Шумската полиција во Штип за 10 дена фати две групи дрвокрадци

А1он
Припадниците на шумската полиција деновиве откриле две групи дрвокрадци во близина на Штип, кои за транспорт на огревното дрво користат стари возила без регистерски таблички.
Македонија

НСШП: Шумската полиција без заштитна опрема

А1он
Независниот синдикат на полицијата и Синдикалната организација на шумската полиција од Скопје денеска информираа дека во услови на пандемија не е обезбедена никаква заштитна опрема
Економија

Вработените во Шумската полиција ќе потпишат колективен договор за подобри услови за работа и повисоки плати

А1он
Потпишувањето на Колективниот договор и зголемувањето на платите на вработените во Шумската полиција беа тема на разговор на денешната средба во Министерството за земјоделство, шумарство
Македонија

Вработените во шумската полиција преку колективен договор ќе ги унапредуваат работничките права

А1он
На предлог на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Владата денеска ја разгледа информација за заштита и унапредување на работничките права преку колективен договор на