Банда од Виница крадела по куќи и мачела животни

Од:

По преземени мерки и активности, полициски службеници од ОВР Виница расчистија шест кривични дела од кои две „тешка кражба“, три „тешка кражба“ во обид од куќи и едно „мачење на животни“ извршени на подрачјето на Виница.

На 5.12.2022 во полициска станица бил извршен службен разговор со осомничените А.И.(19), Е.М.(21), Б.Д.(18) и С.Ј.(73). Тие ги признале кривичните дела и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

МВР: 38-годишен маж од Виница починал во двор на познаник

Отстранета опасност од истечен хлор во филтер станица во Виница

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Уапсена криминалнa групa инволвиранa во трговија со дрога и оружје

Албанец со сопругата и бандата шверцувал 585 килограми кокаин

Горан Наумовски

Банда на Хаити пукаше кон демонстранти и уби седум лица

Горан Наумовски

Банда од Балканот „падна“ во Шпанија: Украдоа накит вреден милион евра, а ограбија и познат фудбалски тренер