kradec

Македонија

Украде автомобил, пари, но и кредитни картички и со нив си пазареше

А1он
Скопската полиција до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.Н.(43) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „одземање возило“, „кражба“
Македонија

Млад скопјанец ограбил турски државјанин, кај крадецот е пронајден и кокаин

А1он
Полицијата вчера го уапси С.Р.(26) од Скопје. За него била распишана потерница, поради сомнение дека на 24.5.2023 во Транспортениот центар во Скопје извршил кривично дело
Свет

Крадец украде 570.000 евра благодарение на технологијата за вештачка интелигенција

А1он
Во Кина, крадец искористи вештачка интелигенција за да го промени својот изглед и да се претстави како пријател на бизнисмен од кого извлече повеќе од
Македонија

Банда од Битола во која бил и малолетник сакале да ограбат фирма

А1он
Битолската полиција денеска извести дека до Основното јавно обвинителство Битола поднесена е кривична пријава против Н.М.(18), К.М.(23), З.М.(22) и малолетник, сите од Битола. Групата е
Македонија

Уапсен охриѓанец кој крадел велосипеди во три градови

А1он
Гостиварската полиција вчера околу 10.30 часот на улица „Панче Поповски“ го уапси 54-годишниот С.Ј. од Охрид. Според МВР, тој се сомничи дека на подрачјата на
Македонија

Приведен крадец во Скопје, украдените велосипеди вратени на сопствениците

А1он
Вчера полициски службеници го уапсиле Д.К.(19) од Скопје. Тој се сомничи дека во периодот помеѓу 15 и 18.02.2023 на ул.„Рузвелтова“ одзел велосипед, сопственост на Ж.Т.М.
Македонија

Албански државјанин ограбил две куќи во Струга

А1он
Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против 28-годишен државјанин на Албанија кој илегално престојувал во државава и за кого постои основано сомнение дека сторил две