18 годишник сакал да ограби банка во Аеродром – фатен на дело

Од:

18 годишен кавадарчанец сакал да ограби банка во Аеродром во Скопје. Фатен е на дело и приведен.

„ На 11.04.2024 околу 03.00 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода К.Д.(18) од Кавадарци, со живеалиште во Скопје. Тој бил затекнат при обид да изврши „тешка кражба“ во филијала на банка на подрачјето на општина Аеродром.

Лицето било задржано во Полициската станица Аеродром и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.„  велат од МВР

Би можело да ве интересира

Во Грција е уапсен државјанин на Македонија со „богато“ криминално досие

50 годишна жена крадела во Гостивар – фатена на дело се обидела да и избега на полицијата

Избегал од затвор и крадел низ Крива Паланка

30 дена притвор за разбојник од Скопје

Државјанин на Босна и Херцеговина ограбил џамија во Чегране

Уапсен крадец од Охрид кој крадел во родниот град