50 годишна жена крадела во Гостивар – фатена на дело се обидела да и избега на полицијата

Од:

50 годишна жена извршила кражба во продавница во Гостивар. Била фатена на дело, но се обидела да им побегне на полицајците. Успеале да ја фатат и приведат.

„ На 02.05.2024 во 18.45 часот на улица „Светозар Пепоски“ во Гостивар, полициски службеници од ОВР Гостивар ја лишиле од слобода Г.И.(50) од гостиварско Неготино. Таа била фатена при извршување кражба во продажен објект, по што се обидела да побегне, но била спречена и лишена од слобода.„ Велат од МВР.

По целосно расчистување и документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Македонец ограбил магацин на кинеска фирма во Бор

Горан Наумовски

Автомобил паднал во Лакавичка река – тешко повреден возачот и негов сопатник

МВР уапси странец кој крадел во ресторан во Охрид

Горан Наумовски

Графити со говор на омраза врз градскиот симбол на крајот во Гостивар

А1он

Во Грција е уапсен државјанин на Македонија со „богато“ криминално досие

Избегал од затвор и крадел низ Крива Паланка