30 дена притвор за разбојник од Скопје

Од:

Полициски службеници од вчера во Скопје го уапсиле Ш.И.(32) од Скопје, кој бил баран поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво” на територијата на Скопје.

Како што информира МВР, денеска СВР Скопје – ЕВР Карпош – Одделение за криминалистички работи Карпош до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Ш.И. поради постоење основи на сомнение за извршени четири кривични дела „разбојништво”.

Од судија на претходна постапка на Ш.И. му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Би можело да ве интересира

МВР уапси странец кој крадел во ресторан во Охрид

Горан Наумовски

Во Грција е уапсен државјанин на Македонија со „богато“ криминално досие

50 годишна жена крадела во Гостивар – фатена на дело се обидела да и избега на полицијата

Избегал од затвор и крадел низ Крива Паланка

18 годишник сакал да ограби банка во Аеродром – фатен на дело

Државјанин на Босна и Херцеговина ограбил џамија во Чегране