МВР уапси странец кој крадел во ресторан во Охрид

Од:

Охридската полиција утринава на кеј „Македонија“ во Охрид го уапсила К.Р.Х. (34) од Австралија.

Тој се сомничи дека е сторител на кривично дело „тешка кражба“ извршена во угостителски објект во Охрид.

Против него, по документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Полицијата уапси крадци, пронајдени се и украдените предмети

Љутков: Во наредниот период Охрид ќе стане центар со 365 денови културен туризам

A1on

Езерската полиција спасила две малолетни лица во водите на Охридското Езеро

Предраг Петровиќ

Охридското крајбрежје заробено од непознати изведувачи – Левица со барање за инспекциски надзор

Земјотрес со интензитет од 3,2 степени според Рихтер реистриран во подрачјето на Охрид

Спасено лице од Англија што паднало во Охридското езеро

Предраг Петровиќ