skopjanec

Македонија

Скопјанец во полициски час шетал со мачета низ центарот на градот

А1он
Вчеравечер нешто по 23 часот, во центарот на Скопје бил уапсен 35-годишен жител на градот, кој со себе носел мачета, соопшти полицијата. „Полициски службеници од
Македонија

Скопјанец собрал публика на турнир во мал фудбал, доби казна од 2.000 евра

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 17 лица за кривично дело – Непостапување
Регион

ВИДЕО: Скопјанец тешко повреден во сообраќајка кај Ксамил

А1он
Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави телевизијата Ора њуз. Од сè уште
Македонија

Скопјанец обвинет за убиство во Долно Дупени

А1он
Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение за кривично дело – Убиство од член 123
Македонија

22-годишен скопјанец осомничен за продажба на марихуана

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице осомничено за кривично дело „неовластено производство и пуштање во
Македонија

Скопјанка му се заканила на битолчанец дека ќе објави компромитирачки фотографии ако не и плати 1200 евра

А1он
Скопјанка со живеалиште во Битола му се заканувала на 44-годишен битолчанец дека ќе објави негови компромитирачки фотографии ако не и`исплати 1.200 евра. По преземени оперативни