leskovac

Македонија

Почина уште една патничка од превртениот автобус кај Лесковац

А1он
Македонската државјанка С.Т., која беше тешко повредена во несреќата кај Лесковац кога од патот излета автобус со патници од Македонија и се преврте, починала ноќеска
Македонија

Телата на тројцата загинати во сообраќајката кај Лесковац денеска ќе бидат пренесени во Македонија

А1он
Телата на тројцата починати Македонци од сообраќајката кај Лесковац денеска ќе бидат пренесени во Македонија, а 15-мина се уште се наоѓаат на лекување во Ниш
Македонија

Две патнички од превртениот автобус кај Лесковац се уште во животна опасност

А1он
Две патнички од македонскиот автобус, кој вчера имаше тешка сообраќајна несреќа кај Лесковац, се уште се во животозагрозувачка состојба. Тие се наоѓаат во Клиничкиот центар
Македонија

Идентификувана третата жртва на автобуската несреќа кај Лесковац, возачот во притвор

А1он
Идентификувана е и третата жртва во автобуската несреќа што вчера се случи кај Лесковац. Тоа е 63-годишната В.К од Кавадарци. Претходно беше утврден идентитетот на
Македонија

Филипче ги посети повредените од сообраќајката кај Лесковац

А1он
Шест лица потешко повредени од сообраќајната несреќа на македонскиот автобус кај Лесковац се хоспитализирани во болницата во Ниш. Тие се во стабилна состојба, но со
Македонија

МНР: Жена од Кочани и маж од крушевско се двајца од тројцата загинати во автобуската несреќа кај Лесковац

А1он
Во автобуската несреќа која што се случи во близина на Лесковац во Србија рано утрово, загинаа три лица, од кои една 68-годишна жена од Кочани
Македонија

„Чув врескање, а луѓето беа крвави“ – исповед на патник од автобусот кој синоќа се преврти кај Лесковац

А1он
„Кога се разбудив слушнав врискање. Видов луѓе со крвави глави и раце, а слушнав дека има и загинати“, сведочи едно момче кое што патуваше со
Македонија

МНР: Идентификувани двајца од тројцата починати патници од автобусот што се преврте кај Лесковац

А1он
Во автобуската несреќа која што се случи во близина на Лесковац во Србија рано утрово, загинаа три лица, од кои идентификувани се една 68-годишна жена
Македонија

Автобусот кој излета кај Лесковац на струшки „Еуробус“ сообраќал од Битола за Виена

А1он
Автобусот со македонски регистарски таблички што излета од автопатот кај Лесковац ноќеска во 01:45 часот, е на струшката компанија „Еуробус“. Тргнал синоќа во 19 часот