fudbalska reprezentacija

Спорт

Бод против Бугарија во Разград: Македонија беше подобра, но не победи

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија одигра 1:1 на гости против Бугарија во Разград, на отворањето на новиот циклус во Лигата на нации. Кирил Десподов донесе предност
Спорт

ВИДЕО: Барди знае како се тресе мрежата на Португалија

А1он
Поголем дел од македонските репрезентативци имаат пресметка со Португалија како дел од Европското првенство за селекции до 21 година. Во 2017 година, на натпреварот во
Спорт

Момците го почувствуваа теренот на „Драгао“

А1он
Македонската фудбалска репрезентација го одработе тренингот на славниот стадион „Драгао“ пред утрешниот клучен меч во баражот за пласман на Светското првенство во Катар 2022. Утре
Спорт

Милевски: Португалија не е само Роналдо, а фудбалот е тимска игра

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија е пред најголемиот предизвик можеби во историјата. Португалија е фаворит, но нашиот национален тим не дојде тука случајно и ќе се
Спорт

Фудбалската репрезентација во Порто по остварување на сонот – пласман на Светско првенство

А1он
Македонската фудбалска репрезентација е пред најголемиот предизвик во историјата. Дуелот со Португалија за пласман меѓу селекциите учеснички на Светското првенство кое кон крајот од годинава
Спорт

Муслиу: Португалија е шанса која можеби ќе ја имаме еднаш во животот

А1он
Македонската фудбалска репрезентација денеска го имаше првиот трениг по враќањето од Италија, а во пресрет на пресметката со Португалија која ќе реши која селекција ќе
Спорт

Македонското фудбалско чудо во светските медиуми: Италијанскиот лет за Катар е откажан

А1он
Италија нема да биде дел од мундијалот во Катар. „Летот за Катар – откажан“, им порачаа дел од италијанските медиуми на своите репрезентативци. „Тутоспорт“ има