Италија и Англија противници на Македонија во квалификациите за ЕП

Од:

Италија, Англија, Украина и Малта се противниците на македонската фудбалска репрезентација во квафликацискиот циклус за пласман на Европското првенство кое во 2024 ќе се одржува во Германија. Нашата селекција е дел од групата Ц.

Квалификациите ќе бидат одиграни во периодот од март до ноември следната година. Европското првнесто ќе се оржува во 10 германски града.

Би можело да ве интересира

Селекторот Милевски го објави списокот за дуелите со Финска и со Азербејџан: Се враќаат Несторовски и Николов

Фудбалерите до 17 години поразени и од Луксембург на турнирот во Скопје

Македонија минимално поразена од Саудиска Арабија

Алиоски: Овде го остваривме сонот за ЕП, утре сакаме нова победа

И судијата Нанев на туѓа сметка навивал во Палермо со министерот, а тоа може да го прави и во иднина

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Македонија убедлива против Гибралтар