palermo

Свет

Драма во Палермо: Tатко ги избодел сопругата и двете деца, а потоа се забарикадирал во куќата

А1он
Во Канчана, Сицилија, во четвртокот татко ги избодел сопругата и двете деца, а потоа се забарикадирал во куќата. Децата се пренесени со хеликоптер во болница
Свет

Италијанската полиција уапси 56 припадници на мафијашкиот клан „Ндрангета“ и заплени 250 милиони евра

А1он
Италијанската полиција рано изутринава во низа координирани акции уапси 56 лица, поради поврзаност со озлогласената мафијашка група „Ндрангета“ и заплени имот во вредност од околу
Македонија

И судијата Нанев на туѓа сметка навивал во Палермо со министерот, а тоа може да го прави и во иднина

Кристијан Ландов
Судскиот претседател Лазар Нанев кој навиваше на трибини со министерот за правда Никола Тупанчески и обвинителката Фатиме Фетаи, не го платил превозот до Италија и
Македонија

Владата го опомена Тупанчески, но не за лагата и гратисите од ФФМ туку за недоволната транспаретност

Нема санкција за министерот за правда Никола Тупанески поради манипулацијата со јавноста и патувањето на туѓа сметка за Палермо на фудбалски натпревар. Ова е одлуката
Македонија

Следењето на натпреварот со Португалија во Куманово ќе чини помалку од 2000 евра, организација барале граѓаните

Маја Илиевска-Пачемска
На голем видео – бим вечерва на плоштадите во Куманово, Охрид, Штип, Битола и Прилеп ќе се пренесува фудбалскиот натпревар Македонија – Португалија. Градоначалниците од
Спорт

ВИДЕО: Ечат македонски песни во Палермо, градот прекирен со знамиња и извици за поддршка на Македонија

Кристијан Ландов
Над петстотини навивачи и поддржувачи на македонската фудбалска репрезентација од попладнево се во Палермо. Таму утревечер ќе се одржи бараж натпреварот за пласман на Македонија
Спорт

Фотогалерија од Палермо: Македонските фудбалери веруваат во успех

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа официјалниот тренинг на стадионот “Ренцо Барбера” во Палермо, јавува Топспорт. Фудбалерите се максимално мотивирани да го одиграат најдобриот меч
Спорт

Палермо избран за дуелот со македонските фудбалери по консултации со Манчини

А1он
Италијанската фудбалска федерација објави дека градот Палермо е избран за домаќин на полуфиналниот дуел од мундијалскиот бараж против македонската фудбалска репрезентација во договор со селекторот