nikola tupanceski

Македонија

Тупанчески: По 26 години добиваме нов и модерен Кривичен законик со кој ќе се подигне правната сигурност на граѓаните

А1он
Министерството за правда во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје организираше стручна расправа за предлогот на новиот Кривичен законик.,, Процесот на изработка на нацртот
Македонија

И судијата Нанев на туѓа сметка навивал во Палермо со министерот, а тоа може да го прави и во иднина

Кристијан Ландов
Судскиот претседател Лазар Нанев кој навиваше на трибини со министерот за правда Никола Тупанчески и обвинителката Фатиме Фетаи, не го платил превозот до Италија и
Македонија

Предметот за „ТНТ“ застарил пред осум месеци, според правното мислење на министерот Тупанчески

А1он
Предметот „ТНТ“ за рушењето на објектот „Космос“ е целосно застарен. Ова произлегува од толкувањето на одредбите на Кривичниот законик, односно правното мислење кое го дал
Македонија

Владата го опомена Тупанчески, но не за лагата и гратисите од ФФМ туку за недоволната транспаретност

Нема санкција за министерот за правда Никола Тупанески поради манипулацијата со јавноста и патувањето на туѓа сметка за Палермо на фудбалски натпревар. Ова е одлуката
Видео Македонија

ВИДЕО: Тупанчески за „А1он“ призна дека не го платил чартер-летот ниту картите за ВИП-трибината, а за сместувањето уплатил по натпреварот

Кристијан Ландов
Министерот за правда Никола Тупанчески за „А1он“ призна дека не ја платил картата за чартер-летот и влезот на стадионот во Палермо. Фактурата за аранжманот, односно
Македонија

Тупанчески ниту во Владата не докажал дека сам си го платил навивањето во Палермо

Кристијан Ландов
По една недела откако јавно кажа дека сам од своја сметка го платил навивањето во Палермо, Италија, министерот Никола Тупанчески, доказ за тоа не се