ffm

Спорт

Стартот на Втората фудбалска лига одложен за седум дена

А1он
Стартот на натпреварувањето во Втората фудбалска лига на Македонија е одложен за седум дена. Претстојниот викенд требаше да стартува единствената Втора лига, но Фудбалската федерација
Спорт

Фудбалската лига во Македонија пропаѓа поради монополизација на пазарот

А1он
Македонскиот фудбал полека се лизга кон бездна. Судејќи по сè до сега, следната сезона би можела да има помалку клубови од оваа година, секако не
Спорт

Бод против Бугарија во Разград: Македонија беше подобра, но не победи

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија одигра 1:1 на гости против Бугарија во Разград, на отворањето на новиот циклус во Лигата на нации. Кирил Десподов донесе предност
Македонија

Тупанчески молчи за барањата за разрешување, опомената на Грковска не го промени неговото однесување

Кристијан Ландов
Министерот Никола Тупанчески молчи за барањата за негово разрешување, како и за неотповиклива оставка. Иако вицепремиерката Славица Грковска веќе писмено го опомена дека не е
Македонија

Тупанчески тврди дека фактурата за сместувањето ја добил на 24. март пред да отпатува, а тогаш бил втор ден во Палермо

Ако фактурата за сместувањето (аранжманот), министерот за правда Никола Тупанчески ја добил на 24. март, како што самиот кажа, би значело дека му била испорачана
Видео Македонија

ВИДЕО: Тупанчески за „А1он“ призна дека не го платил чартер-летот ниту картите за ВИП-трибината, а за сместувањето уплатил по натпреварот

Кристијан Ландов
Министерот за правда Никола Тупанчески за „А1он“ призна дека не ја платил картата за чартер-летот и влезот на стадионот во Палермо. Фактурата за аранжманот, односно
Македонија

Тупанчески ниту во Владата не докажал дека сам си го платил навивањето во Палермо

Кристијан Ландов
По една недела откако јавно кажа дека сам од своја сметка го платил навивањето во Палермо, Италија, министерот Никола Тупанчески, доказ за тоа не се
Македонија

Тупанчески и една недела откако навиваше во Палермо не докажа дека сам си ги платил трошоците

Кристијан Ландов
И по една недела откако беше на навивачката трибина во Палермо, Италија, министерот за правда Никола Тупанчески не приложи трансакции направени од неговата сметка, со
Спорт

Португалците ни го урнаа мундијалскиот сон

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Португалија со 2:0 на „Драгао“ во финалниот бараж натпревар против Португалија за пласман на Светското првенство. Бруно Фернандеш беше
Македонија

Следењето на натпреварот со Португалија во Куманово ќе чини помалку од 2000 евра, организација барале граѓаните

Маја Илиевска-Пачемска
На голем видео – бим вечерва на плоштадите во Куманово, Охрид, Штип, Битола и Прилеп ќе се пренесува фудбалскиот натпревар Македонија – Португалија. Градоначалниците од