ffm

Спорт

Управниот одбор на ФФМ потврди: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2020

А1он
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор
Спорт

ФФМ ќе им подели рекордна премија од 4,2 милиони евра на репрезентативците за пласманот на ЕП

А1он
Рекордна премија од вкупно 4,2 милиони евра ќе добијат играчите и стручниот штаб на македонската фудбалска репрезентација за пласманот на Европското првенство (ЕП), соопшти попладнево
Спорт

Потпишан договорот за изградба на Западната трибина на штипскиот стадион

А1он
Вршителот на должност градоначалник на Општина Штип, Јане Миланов и претседателот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Муарем Сејдини потпишаа договор за изградба на Западната
Спорт

ФФМ: Медицинските лица ќе имаат предност при распределбата на влезници за Европското првенство

А1он
Докторите, медицинските сестри и целокупниот технички персонал во болниците ќе имаат приоритет при распределбата на влезници од ФФМ за да ја бодрат македонската репрезентација на
Македонија

Ќе се вештачат проневерите од 2,4 милиони евра во ФФМ

Маја Илиевска-Пачемска
Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција подготвува вештачење за проневерите во Фудбалската федерација на Македонија и сметководителката која со допишување нули на
Спорт

ВИДЕО: Македонската фудбалска репрезентација на домашен терен ја совлада Естонија

А1он
По големата победа против Грузија за квалификација на ЕП, нашата фудбалска репрезентација на домашен терен ја совлада Естонија со 2:1. 🇲🇰 1-0 🇪🇪 Le but
Спорт

Македонската репрезентација бележи водство над Естонија во првото полувреме

А1он
Македонските фудбалски репрезентативци во првите 45 минути имаат водство од 1:0 против репрезентацијата на Естонија во 5 коло од Лигата на нациите. Иван Тричковски во
Македонија

(ВИДЕО) Регионалните медиуми: Никој не може да го оспорува Горан Велики, Македонците одат на ЕП!

Горјан Грнчаровски
Регионалните медиуми со поддршка и честитки до нашата фудбалска репрезентација за пласманот на Европското првенство. „Македонците го слават Пандев, никој не може да го оспорува
Спорт

Македонските репрезентативци пристигнаа во Грузија

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија пристигна во Тблиси каде што утре ќе го одигра решавачкиот натпревар против Грузија за историски пласман на Европското првенство. Се очекува
Спорт

Ангеловски: Знаеме за што играме – Мисијата е Македонија на Европско првенство

А1он
Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува подготовките за натпреварот против Грузија. Селекторот Игор Ангеловски е оптимист пред баражот за Европското првенство. – Знаеме против кого