sejdini

Спорт

Успех е самиот настап на ЕП, немам проблеми ниту со играчите, ниту со селекторот, вели Сејдини

А1он
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини, рече дека самото учество на ЕВРО 2020 е успех за македонскиот фудбал. – Секоја работа околу организацијата
Спорт

Сејдини ги пофали фудбалерите: Покажаа желба за победа

А1он
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини ги пофали македонските репрезентативци за залагањето и покажаната желба за позитивен резултат на натпреварите на ЕВРО 2020.
Спорт

Инфантино со поддршка за Сејдини

А1он
Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино, денес преку видео-порака му искажа поддршка на актуелниот претседател и единствен кандидат на Изборното собрание на Фудбалската
Спорт

Првиот човек на УЕФА Чеферин го потсети Сејдини: Политиката да не се меша во изборите во ФФМ

А1он
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) има безусловна поддршка од Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) да организира Генерално изборно собрание на независен начин и без мешање на