nino vasev

Македонија

Тројца онколози и двајцата директори осомничени за скандалот Онкологија – обвинителството отвори постапка

По пет месеци од дознавањето за скандалот на Онкологија, Обвинителството денес отвори истражна постапка. Осомничени се вкупно пет лица. Ексмедицинскиот и поранешниот организациски директор на
Македонија

Васев уште е во полициска станица, обвинителството треба да одлучи какви мерки ќе бидат побарани

Александар Тодески
Поранешниот директор на Клиниката за онкологија, доктор Нино Васев и другите тројца приведени за предметот кој обвинителството го оформи за Онкологија се сеуште во полициска
Македонија

Тројца изнесени со лисици, дел не се појавиле на работа – апсења за скандалот Онкологија

Анита Петровска Рајковиќ
Од утринава се вршат претреси кај лица за кои постои сомнение дека се поврзани со случајот Онкологија. Претресите се по наредба на јавен обвинител, а
Македонија

Уапсен поранешниот директор на Онкологија Нино Васев

Орце Костов
Утрово во кругот на клиниката „Мајка Тереза“ е приведен и поранешниот директор на Клиниката за Онкологија, д-р Нино Васев. Полицијата денеска врши претреси на повеќе
Македонија

Ослободителна пресуда за Нино Васев и уште двајца доктори од Онкологија: Немало несовесно работење

Поранешниот директор на Клиниката за онкологија, доктор Нино Васев и докторите Игор Стојковски и Марија Симонова се ослободени од обвинение, пресече Кривичниот суд во Скопје
Македонија

Д-р Васев од Онкологија: Земавме лекови на реверс за да не се загрози животот на пациентите, не земавме градежен материјал

Орце Костов
Доктор Нино Васев како поранешен директор на Клиниката за радиотерапија и онкологија пред анкетната комисија во Собранието призна дека во негово време се користеле лекови
Македонија

Левица: Зошто две години му се суди на поранешниот директор на онкологија Нино Васев?

А1он
Вчера продолжи судење против поранешниот директор на Клиниката за онкологија – Нино Васев, против кој е поднесена кривична пријава од семејство на починат пациент во