Мартин Протоѓер се разболе – не дојде на судењето за „Титаник“

Од:

Мартин Протоѓер не дојде на денешното рочиште за предметот „Титаник”. Неговиот адвокат Донче Наков вчера до судот доставил поднесок со медицинска документација дека е спречен 7 дена да дојде на судење.

Адвокатот рече дека од сопругата на Протоѓер дознал дека вчера бил рано наутро пренесен на ургентниот клинички центар. Обвинителката Лиле Стефанова рече дека не е против одлагањето бидејќи е доставена уредна документација. Следното рочиште е закажано за 24 септември кога треба да се преслушаат останатите бомби.

Васко Маглешов

Би можело да ве интересира

Судењето за случајот „Титаник“ одложено за 30 септември

Продолжуваат судењата за „Таргет-Тврдина”, „Титаник“ и „Плацеви на Водно“

Утрешното рочиште за случајот „Титаник” се одлага за 22 септември

Ана Ололовска

Судењето за „Титаник“ продолжува на 14 септември

Од крај на август почнуваат судењата за предметите кои се вратија од почеток поради разрешениот поротник

Кристијан Ландов

Главната расправа за „Титаник“ одложена за 24 август, утре завршни зборови за „Тендери“