Протоѓер не се појави во Апелација, по Будимпешта продолжил да се лекува во Македонија

Од:

Мартин Протоѓер не се појави на денешната јавна седница во Апелациониот суд. Адвокатот Тасевски го извести судот дека Протоѓер во моментот на подигнување на обвинението бил на лекување во Будимпешта.

Како што вели Тасевски, Протоѓер требал да остане во воената болница во Будимпешта до јули, но тој го прекинал лекувањето за да ја достави патната исправа до судот. Протоѓер моментално бил на боледување во Македонија.

Одбраната приложи до судот и два специјалистички извештаи.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Падна „Титаник 3“ и затворската казна за експратеникот на ДУИ, Ејуп Алими

Ана Ололовска

Не се загрозува ниту еден предмет покренат од СЈО со враќањето на повторно одлучување, вели Заев

Ана Ололовска

Разрешен поротникот Сандев, четири предмети од СЈО ќе почнат од почеток

Кристијан Ландов

Џолев ќе одлучи дали ќе побара разрешување за поротникот кој може да врати четири предмети на СЈО од почеток

Кристијан Ландов

Апелација им ги намали затворските казни на осудените за „27 април“

Ландов

Јавното обвинителство ќе им понуди вонсудска спогодба на вработените во СЈО

Ана Ололовска