avtobusi

Македонија

За една година во Тетово откриени 59 технички неисправни возила за превоз на патници

А1он
Во период од ноември 2020 година досега СВР Тетово на поширокото тетовско подрачје има вкупно поднесено санкции за 59 технички неисправни возила кои вршеле превоз
Македонија

Превозниците од утре можат да возат полни автобуси и комбиња, маските и натаму задолжителни

А1он
Владата на денешната седница ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести да се одобри превоз на патници со максимален капацитет на сите превозни средства,
Македонија

Превозниците ќе возат со 75 отсто од капацитетот на возилата

А1он
Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број патници од 50
Македонија

Забрана за движење и за автобуси на патот од Тетово кон Шапка

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција
Македонија

Автобусите ќе можат да превезуваат патници со 75 проценти од капацитетот, одлучи Владата

А1он
На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на денепната ги прифати измените во протоколите за вршење меѓуградски и меѓународен превоз на патници. Како што
Македонија

Охридски „Галеб“ повторно ги воспоставува меѓународните автобуски линии

А1он
Охридскиот автобуски превозник АД „Галеб“ повторно ги вопоставува редовните меѓународни врски со Белград и Нирнбег. Првиот автобус од Охрид за Германија тргнува в сабота на
Македонија

Град Скопје: Превозниците треба автобусите редовно да ги проветруваат

А1он
– Градот Скопје редовно врши контрола врз сите лица кои вршат организиран јавен превоз во рамките на Градот Скопје, согласно Одлуката за линиски превоз на
Македонија

Се мобилизира членството на ВМРО-ДПМНЕ за доаѓање во Скопје

А1он
Од повеќе градови на земјава се подготвуваат автобуси да тргнат кон Скопје за да се приклучат на протест пред Собранието за да спречи „насилно“ избирање
Македонија

Со автобуси се носат луѓе на протест пред ДИК

А1он
ВМРО-ДПМНЕ продолжува со притисок врз работата на Државната изборна комисија. На стотината граѓани се очекува да им се придружат лица кои организирано се носат. Од
Македонија

(ВИДЕО) Од толку народ што „врие“, мораше да се носи администрација со автобуси во Скопје

А1он
Протестот пред судот заврши, а автобусите се вратија по градовите од каде што пристигнаа. Иако од ВМРО-ДПМНЕ во текот на вчерашниот ден праќаа СМС пораки