janushev

Македонија

ВИДЕО: Во празна судница, Игор Јанушев осуден на двегодишна условна казна за кинеските автобуси

Александар Тодески
Во празна судница, судијата Осман Шабани ја изрече пресудата, дека обвинетиот пратеник и поранешен директор на ЈСП, Игор Јанушев е осуден на двегодишна затворска казна
Македонија

И натаму се објавуваат „бомби“, Јанушев и Јанакиески договарале исклучување на лифтови и струја: Нека ги е*ат брат

А1он
Три нови разговори меѓу носителот на пратеничка листа од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и ексминистерот за транспорт и врски, а сега обвинет во повеќе случаи покренати
Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: Знаеме дека власта на СДСМ ќе направи се за дијаспората да не гласа

А1он
„Денес, 11-ти март е последен ден за пријавување на гласачи во дијаспората на Македонија за гласање на претстојните предвремени избори. Денес е шансата на граѓаните
Македонија

СДСМ: Јанушев не може да понуди ништо ново освен криминал, корупција и злоупотреба на функцијата

А1он
„Јанушев не може да понуди ништо ново освен криминал, корупција и злоупотреба на функцијата на штета на граѓаните. Целосно безидејна и заробена од криминалните структури,
Македонија

Јанушев: Заев и Пендаровски изгубија 300.000 гласа

А1он
СДСМ за две години со своето погубно владеење, неправдите, криминалот и корупцијата загуби околу 300.000 гласови. Заев и Пендаровски ја уназадуваат Република Македонија и граѓаните