(ВИДЕО) Хаос по скопските улици, започна протестот на приватните автопревозници

Од:

Од рано утринава започна сообраќајниот хаос во Скопје кој е резултат на големата најавена блокада на приватните автопревозници кои протестираат откако градоначалничката Данела Арсовска одби да преговара со нив и објави дека ќе има нов јавен повик за приватни превозници.

Според полицијата, со почеток од утринава во 6 часот, посебниот режим на сообраќај е воспоставен на бул. „Илинден“ – од крстосницата на бул. „Илинден“ со бул. „Св. Климент Охридски“, до крстосницата од бул.„8 Септември“ и бул. „Илинден“ – крстосницата од ул. „11 Октомври“ и бул.„ Кочо Рацин“ (Црвен крст) и крстосницата од бул. „Гоце Делчев“ и бул. „Крсте Мисирков“ (Судска палата)“.

Би можело да ве интересира

Протестантите во Виена бараат укинување на санкциите против Русија

(ВИДЕО) Протест во Софија за заштита на правата на Бугарите во Македонија

Горан Наумовски

Нови протести во Франција против пензиската реформа

(ВИДЕО) На демонстрациите во Шведска беше обесена куклата Ердоган, реагира Турција

Масовен протест во Атина за годишнината од убиството на 15 годишно момче, инциденти во Солун

Горан Наумовски

Денеска се блокирани клучните крстосници во Скопје поради протест на превозниците

Горан Наумовски