lenin jovanovski

Македонија

Ленин Јовановски: Ќе и олеснам на Данела, ќе се повлечам, но блокадите продолжуваат

Орце Костов
Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски се повлекува од протестот на превозниците и од сите процеси кои ќе следат понатаму затоа што смета дека премногу
Видео Македонија СКЕН

(ВИДЕО) Скопје заложник на штрајкови и блокади – дали е законски и зошто се дозволува протести со блокирање?

Анита Петровска Рајковиќ
Со години наназад веќе е практика кој и да излезе да протестира блокира улици и раскрсници низ градот. Последен во низата е протестот на приватните
Македонија

Блокадите пропуштаат Брза помош, Јовановски не отстапува од протестирање до исполнување на барањата

Со ризик да ја изгубат поддршката што ја имаат кај граѓаните кои се заложници на недоразбирањата што ги имаат околу исплатите со градоначалничката, приватните превозници
Македонија

Блокадите на Скопје остануваат и ноќеска, градоначалничката Арсовска се сокри од медиумите

Маја Илиевска-Пачемска
Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на Илинденска кај бараките
Македонија

(ВИДЕО) Јовановски: Блокадите остануваат, граѓаните нека и се лутат на градоначалничката

Маја Илиевска-Пачемска
Ленин Јовановски од „Слобода превоз“ најавува дека блокадите не само што остануваат, туку и ќе ги прошират се’ додека не почнат преговори за да им
Македонија

ВО ЖИВО: Ленин Јовановски за блокадата на Скопје од приватните превозници

А1он
Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски денеска преку изјава за медиумите објави дека протестите ќе продолжат се додека не се седне на маса и да
Македонија

Од шест часот наутро блокада на „Илинденска“ – Приватните превозници ќе паркираат 200 автобуси пред Градското Собрание

Орце Костов
Приватните превозници утре со почеток од шест часот ќе гоблокираат сообраќајот од кај семафорите кај Влада во правец на МИ-ДА и обратно, а околу 200
Македонија

(Интервју) Ленин Јовановски: Од Арсовска зависи дали в петок Скопје ќе биде блокирано

А1он
„Арсовска е маќеа на цело Скопје“, вели Ленин Јовановски, директор на „Слобода превоз“, во интервју за „Макфакс“. Од градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, и од