djaferi

Македонија

(Видео) Џафери наполни 62 години – На тортата напишано „ Среќен роденден премиере“

Техничкиот премиер Талат Џафери прослави роденден. Наполни 62 години, а за роденденот доби изненадување и тоа на работното место. Семејството му донесе торта на која
Македонија

Џафери: Ахмети може да ја има која функција сака, но не е заинтересиран за претседател

Анита Петровска Рајковиќ
Техничкиот премиер Талат Џафери вели дека неговиот лидер Али Ахмети, нема да биде кандидат за претседател на ДУИ. „Ако сакал функција, можел да ја има
Македонија

Џафери потврди – Утре оставки и почнува процесот за избор на техничка влада

Анита Петровска Рајковиќ
Претседателот на Собранието, Талат Џафери ги соопшти точните датуми на седниците за оставки и избор на техничка влада. Во согласност со премиерот определивме рамковни рокови
Македонија

На 18 август почнува седницата за менување на уставот – гласањето може да се одложи вели Џафери

А1он
За 18 август е закажана пленарната седница за уставните измени, која треба да трае не повеќе од 10 работни дена. Чинот на гласање не е
Македонија

Синот на Џафери стана oбвинител – работно место како обвинител доби и сопругата на Абази

Анита Петровска Рајковиќ
Синот на собранискиот претседател Талат Џафери и официјално стана обвинител. На денешната седница на Советот на јавни обвинители беше избран за обвинител во Гостивар. Иако
Македонија

Џафери: Оди пресметај се со син ми, не си му ни до мал прст – Пази малку, не си во шума, му врати ВМРО-ДПМНЕ

А1он
– Игор Јанушев, на синот на Талат Џафери не можеш да му дојдеш ни до малиот прст. Прво до малиот прст не можеш да дојдеш.