(Видео) Џафери наполни 62 години – На тортата напишано „ Среќен роденден премиере“

Од:

Техничкиот премиер Талат Џафери прослави роденден. Наполни 62 години, а за роденденот доби изненадување и тоа на работното место.

Семејството му донесе торта на која пишува „ Среќен роденден премиере“

„Благослов е на 62 години да имаш со кого да споделиш радост, на кого да се гордееш, од кого да примиш честитки за роденден. Ви благодарам!“, напиша Џафери на Фејсбук објавувајќи го видеото.

На мини прославата се приклучија и дел од министрите и се засладија со тортата која Џафери самиот ја пресече.

Би можело да ве интересира

Џафери: Ахмети може да ја има која функција сака, но не е заинтересиран за претседател

Анита Петровска Рајковиќ

Џафери потврди – Утре оставки и почнува процесот за избор на техничка влада

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Ахмети пее на цел глас: Прослава во кабинетот на Груби за роденденот на лидерот на ДУИ

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Eко-активисти со торта го удрија шефот на „Рајанер“

На 18 август почнува седницата за менување на уставот – гласањето може да се одложи вели Џафери

А1он

Синот на Џафери стана oбвинител – работно место како обвинител доби и сопругата на Абази

Анита Петровска Рајковиќ