rodenden

Македонија

(Видео) Џафери наполни 62 години – На тортата напишано „ Среќен роденден премиере“

Техничкиот премиер Талат Џафери прослави роденден. Наполни 62 години, а за роденденот доби изненадување и тоа на работното место. Семејството му донесе торта на која
Македонија

(ВИДЕО) Ахмети пее на цел глас: Прослава во кабинетот на Груби за роденденот на лидерот на ДУИ

Анита Петровска Рајковиќ
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, прослави 65 – ти роденден. Вицепремиерот Груби роденденот му го честита на Фејсбук, објавувајќи видео на кое се гледа Ахмети
Економија

Зеро бренд го прослави првиот роденден – година исполнета со креација, грациозност и уникатни модели во Македонија

А1он
Модната куќа ЗЕРО одбележува една година од своето постоење. По повод првиот роденден, брендот промовираше специјална колекција на свечени тоалети, кои се вистински избор за
Македонија

Ковачевски: Гордо и достоинствено славиме 30 години јубилеј на Армијата

А1он
Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска учествуваше на централната свеченост која се реализира во касарната „Илинден“ во Скопје на која Армијата го прослави својот јубилеен
Култура

„Охридско лето“ денеска слави 59 успешни години

А1он
Со концерт на врвните гитаристи Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ, на Античкиот театар вечерва „Охридско лето“ го прославува својот 59-ти роденден испишувајќи уште една успешна
Македонија

Силјановска му го честита роденденот на Пендаровски

А1он
Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова, преку својот профил на „Твитер“ му го честита роденденот на противкандидатот Стево Пендаровски. Упатувам искрени честитки до колегата @SPendarovski
Свет

Путин роденденот го прославува во кругот на семејството и пријателите

Рускиот претседател Владимир Путин денеска полни 66 години. Портпаролот на Кремељ, Дмитри Песков, изјавил за „Тас“ дека рускиот претседател, роденденот ќе го прослави со своите
Култура

Краткиот филм „Роденден“ се натпреварува за награда на филмскиот фестивал во Будимпешта

А1он
„Роденден“, новиот филм на режисерката Косара Митиќ е избран во официјална конкуренција на 12. издание на Интернационалниот филмски фестивал за краток филм кој се одржува