(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ вечерва слави 26 години постоење

Од:

Под слованот „Идеја и дело – посилни од се“, владејачката ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Музејот на ВМРО со почеток од 20:00 часот ќе го прослави 26 роденден.

Партијата до сега била на власт два пати, еднаш кога претседател на партијата беше Љубчо Георгиревски, а од 2006 година, кога со партијата раководи на Никола Груевски.

Би можело да ве интересира

Најавени министрите од новата влада: Муцунски во МНР, Ристовски за спорт, Тошковски во МВР, Николовски за транспорт

A1on

Љутков: Очекувам гласање за новата влада во Собранието околу 20 или 22 јуни

A1on

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе ги соопшти имињата на новите министри и заменици

A1on

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ станува изолирана партија, огромно двотретинско мнозинство во собранието поддржа системски закон

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче и Славјанка предремаа седум годишна брутална злоупотреба од ДУИ

Средба помеѓу претставници на ВМРО-ДПМНЕ и Европскиот фронт, изразена поддршка за измените на Законот за организација на работата на органите на државната управа