(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ вечерва слави 26 години постоење

Од:

Под слованот „Идеја и дело – посилни од се“, владејачката ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Музејот на ВМРО со почеток од 20:00 часот ќе го прослави 26 роденден.

dobivaj vesti na viber

Партијата до сега била на власт два пати, еднаш кога претседател на партијата беше Љубчо Георгиревски, а од 2006 година, кога со партијата раководи на Никола Груевски.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ закажа протест за 18 јуни во Скопје

Кристијан Ландов

Мицевски: Уследува активна блокада бидејќи Ковачевски и Владата одбија дијалог во четири клучни области за граѓаните и разговор за предвремени избори

А1он

СДСМ: Фарса седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ со штетни одлуки нарачани од Никола Груевски

А1он

Николоски: Од 10 мај почнуваме со активна блокада на Собранието

Искра Манојлоска

ВМРО-ДПМНЕ: Бујар и Ахмети да се договорат дали ја праќале Теута Арифи предлог амбасадор или не и на колку места

А1он

(ВИДЕО) Костовски: Мицкоски освен неконструктивност не покажува ништо друго, изборите ќе бидат во 2024 година

А1он