Силјановска му го честита роденденот на Пендаровски

Од:

Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова, преку својот профил на „Твитер“ му го честита роденденот на противкандидатот Стево Пендаровски.

„Упатувам искрени честитки до колегата @SPendarovski за неговиот роденден! Да си ни жив и здрав, драг Стево!“, напиша Силјановска-Давкова.

Би можело да ве интересира

Пендаровски: Не се памети некој наш политичар да искажал толку длабоко непочитување кон најголемите херои како Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ: Срамен и недржавнички е потегот на Пендаровски да не држи говор на Мечкин Камен

Џафери нема да го слави Илинден во Крушево поради приватни обврски, иако Пендаровски го очекува

Кристијан Ландов

Можно е во преговорите со Бугарија да се вклучи и трета страна, вели Пендаровски

Жарко Настоски

Пендаровски нема да ги потпише измените на Изборниот законик

Кристијан Ландов

Граѓански активисти бараат од Пендаровски да не ги потпишува измените во Изборниот законик

Жарко Настоски