siljanovska

Економија

Силјановска-Давкова: Ќе донесеме четири милијарди евра инвестиции

А1он
Носителката на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 1 Гордана Силјановска-Давкова денеска беше во посета на Сопиште од каде што истакна дека „има шанса
Македонија

Силјановска: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

А1он
Носителката на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова, на дебата во телевизија 24 се осврна
Македонија

ВИДЕО: Силјановска: Наместо папагалски да го повторувате името на државата, ставете во заграда Републиката

А1он
Професорката Гордана Силјановска Давкова од јавната дебата за законот за јавно обвинителство порача во текстот на законот еднаш да биде употребено новото име на државата,
Македонија

Сиљановска: Оваа власт ќе биде запаметена само по болката што ни ја нанесе

А1он
Очекувам во недела граѓаните масовно да излезат, очекувам да го продолжат она што го направија во првиот изборен круг, да се зголеми поддршката за мене.
Македонија

Сиљановска: Над 70 проценти од младите својата иднина ја гледаат надвор од Република Македонија

А1он
Како професорка секогаш ги учам младите да бидат критичари, да не се поданици, да не веруваат во замислени авторитети, потенцирајќи дека доколку на највисоките места
Македонија

Сиљановска во Чаир: Не сакам да тргувам со гласовите на граѓаните

А1он
Сиљановска Давкова пред граѓанитена општина Чаир, посочи дека доколку победи на изборите ќе ја донесе правдата во Република Македонија, потенцирајќи дека таа ќе биде жена
Македонија

Сиљановска: Разговорот за почетокот на преговорите ќе биде одложен за на есен

А1он
Како да го наречам моментот или денот можеби постберлински момент, сите од Берлин вклучувајќи ме и мене очекувавме добар глас. Но се чини најдобриот глас
Македонија

Сиљановска: Реформата треба да започне од оние на власт

А1он
Само со право и правда може да има вистинско сојузништво меѓу граѓаните без разлика на нивната етничка и верска припадност, истакна Сиљановска денеска во Ѓорче
Македонија

МТСП: Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова дрско ги злоупотребува децата од СОС Детско село во предизборна кампања

А1он
Министерството за труд и социјална политика најостро реагира на дрската злоупотреба на децата и младинците без родители и родителска грижа во СОС Детско село од