mucunski

Македонија

СДСМ: Шест месеци од мандатот, градоначалникот Муцунски ги помина во неработење

А1он
Цели шест месеци од мандатот, градоначалникот Тимчо Муцунски ги помина во неработење и без остварување на ниту едно ветување дадено пред граѓаните. Освен што ги
Македонија

Муцунски го разреши директорот на „Лазо Ангеловски“

А1он
И покрај тоа што претходниот директор беше повторно предложен да раководи со најголемото училиште во Аеродром, од етички и морални причини градоначалникот Тимчо Муцунски одби
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ добива двајца нови потпретседатели

А1он
Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ги соопшти одлуките на Централниот комитет на партијата, кој заседаваше вечерва. „ВМРО-ДПМНЕ добива двајца нови потпретседатели. Тоа е Тимчо
Македонија

Пратеникот Тимчо Муцунски е позитивен на коронавирус

А1он
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски попладнево на својот профил на „Фејсбук“ објави дека е позитивен на коронавирус. „Пред малку добив резултат дека сум позитивен на
Македонија

Апасиев, и по пет години, не го менува ставот: Тимчо Муцунски е незаконски назначен за асистент докторанд по римско право

А1он
Димитар Апасиев, лидерот на Левицата и професор на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, и по пет години, останува на ставот дека Тимчо Муцунски, актуелен меѓународен