timco mucunski

Македонија

Муцунски – Сијарто: Унгарија како Претседавач со ЕУ ќе направи напори за забрзување на процесот на проширување на Унијата

А1он
Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски, оствари средба со унгарскиот колега, Петер Сијарто, во рамки на НАТО Самитот во Вашингтон информираат од
Македонија

Муцунски: Како кредибилна НАТО членка остануваме посветени на зајакнувањето на колективната безбедност

А1он
Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, заедно со владината делегација, предводена од премиерот Христијан Мицкоски, учествуваше на НАТО Самитот, што се одржа
Македонија

Муцунски: Во сложениот геополитички контекст во Европа мораме да бидеме одговорна членка на НАТО

А1он
Како членка на НАТО мораме да бидеме одговорна земја посебно во период на навистина сложен геополитички контекст на континентот на којшто ние живееме, порача денеска
Македонија

Муцунски: Проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан е геостратешка инвестиција во мирот, безбедноста и стабилноста на целиот континент

А1он
Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски, на покана на потпретседателот на Европската Комисија и високи претставник на ЕУ за надворешни работи и
Македонија

Муцунски: Ќе се залагам за градење и одржување силни и цврсти односи со сите значајни меѓународни партнери

А1он
Тимчо Муцунски, градоначалник на Општина Аеродром, вечерва му се заблагодари на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски откако беше предложен за министер за наворешни работи во
Македонија

Најавени министрите од новата влада: Муцунски во МНР, Ристовски за спорт, Тошковски во МВР, Николовски за транспорт

А1он
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на седница ги утврди кандидатите за министри од коалицијата „Твоја Македонија“, по што ќе заседава и Централниот комитет. Имињата на идните
Македонија

Општина Аеродром: Нема бетонизација во Лисиче, ќе се гради една зграда и два парка

А1он
Финалната верзија на урбанистички план, соопштија денеска од Општина Аеродром, е изработена да го унапреди урбаното живеење и да го подобри квалитетот на живот во
Македонија

СДСМ: Муцунски и ДПМНЕ на шверцерски начин го изгласаа срамниот ДУП за бетонизацијата на Лисиче

А1он
Градоначалникот Тимчо Муцунски во Аеродром, по три години управување со Општината, ќе остане запаметен по нереализирање на ниту еден проект и само по усвојување на
Македонија

(ВИДЕО) Муцунски: Народот одбра промени, СДСМ и ДУИ да одат во опозиција

А1он
Вчера се случи историја. Вчера народот повторно ја направи Македонија своја и горда и јасно покажа дека Македонија треба да чекори во правецот на напредокот,
Македонија

(ВИДЕО) Муцунски: Силјановска со двојна предност пред Пендаровски, волјата на народот за промена на власта е јасна

А1он
Народот сака промени и сака оваа корумпирана власт на ДУИ и СДС да ја испрати во опозиција. Резултатите од вчерашниот прв круг на претседателските избори