timco mucunski

Спорт

Муцунски: Вардар и Комити добиваат нов спортски терен во Аеродром, поддршката за клубот продолжува и во иднина

А1он
Вардар е емоција, македонски спортски бренд со кој сите се гордееме, а ние со задоволство го поддржуваме. Ова на својата фејсбук страна го напиша градоначалникот
Македонија

Муцунски: Со интонирање на македонската химна, секој понеделник ќе започнува наставата во училиштата во Аеродром

А1он
Со интонирање на државната химна, секој понеделник ќе започнува наставата во сите основни училишта на територијата на Општина Аеродром. Ваква информација и видео од денешното
Македонија

Муцунски: Претседателот Мицкоски ја има мојата целосна поддршка да ја предводи партијата до победа на следните избори

А1он
Борбата против лошото владеење на СДСМ, корупцијата, лошата економска состојба и криминалот во кој тоне државата е можна само со силна ВМРО-ДПМНЕ која ќе настапува
Македонија

Општина Аеродром: Градоначалникот Тимчо Муцунски престојува во неколкудневна посета на САД

А1он
На покана на Амбасадата на САД во Македонија, градоначалникот Тимчо Муцунски, заедно со градоначалниците на неколку други општини, престојува во повеќедневна посета на САД, каде
Македонија

(ВИДЕО) Муцунски: Аеродромци ги добиваат најдобрите игралишта во Македонија, започнуваме нова инвестиција на површина од 1600 метри квадратни

А1он
Општина Аеродром во следните денови започнува со реализација на инвестиција во нови спортски и детски игралишта со вкупна површина од 1600 метри квадратни на локацијата
Македонија

Покачувањето на платата во следните неколку месеци Муцунски ќе ја донира како поддршка за лекувањето на младиот Леонид

А1он
Разликата од покачувањето на платата кое неодамна го добија избраните и именувани функционери, градоначалникот Тимчо Муцунски во следните неколку месеци ќе го донира како поддршка
Македонија

Муцунски: Обезбеден бесплатен таблет уред за секој ученик од четврто одделение во Општина Аеродром

А1он
Втора година по ред, Општина Аеродром обезбеди бесплатен таблет уред за секој ученик кој посетува настава во четврто одделение во некое општинските основни училишта. За
Македонија

Муцунски: Таблет уреди, парична помош и униформи за учениците, Аеродром е целосно подготвен за новата учебна година

А1он
Додека учениците и родителите живеат во неизвесност и кога има се помалку инвестиции во образованието и младите, Општина Аеродром е целосно подготвена за почетокот на
Македонија

Муцунски: Привршува изведбата на новиот спортски комплекс на „Островска“ во Лисиче

А1он
По долги години стагнација и недостаток на инвестиции, ,,Островска” во Лисиче го добива еден од најубавите комплекси, современ и модерен спортско-рекреативен простор наменет за сите
Македонија

Два парка и намален број на станбени површини во Лисиче: Општина Аеродром подготви трета верзија на ДУП-от

А1он
Општина Аеродром ја подготви третата верзија на деталниот урбанистички план за дел од населбата Лисиче, направена по разгледување на барањата на граѓаните доставени во рамки