Andrej Zernovski

Македонија

Жерновски: Нема услови за локални, но сега е вистинскиот момент за парламентарни избори?!?

А1он
„Ако зборуваме за корона вирусот, има една работа што е полоша од самиот вирус. Точно, тоа се оние кои ја (зло)употребуваат пандемијата за да спечалат
Македонија

Жерновски: На 11. декември јас ќе гласам за здружената опозиција

А1он
Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, го соопшти својот јасен став дека на 11.декември ќе гласа за здружената опозиција. Еве што напиша Жерновски: Драг пријателе,
Македонија

Општина Центар: ВМРО-ДПМНЕ преку судството ја почна одмаздата врз Жерновски

А1он
„Основното јавно обивнителство експресно, за помалку од 48 часа, му поднесе кривична пријава на градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски. До Обвинителството поднесена е кривична
Македонија

Жерновски во СЈО, почнува расчистувањето на контроверзниот проект „Скопје 2014“

А1он
Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, во вторник, 26.07.2016, е повикан во Специјалното јавно обвинителство. Жерновски ќе даде исказ во врска со проектите во ДУП
Македонија

Жерновски: Еве какви избори не’ очекуваат со ВМРО ДПМНЕ на власт

А1он
Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски реагира на денешните скандалозни избори за студентски лидер. Еве што напиша Жерновски: УКРАДЕНА ИДНИНА Колку е само деградирачки ова
Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: 100 деца од новата градинка “Кочо Рацин” на улица, доколу МТСП не ги продолжи договорите

А1он
Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, апелира до Министерството за труд и социјална политика да ги продолжи договорите за 11 вработени, за да не се