marija miteva

Македонија

(ВИДЕО) Митева: Над 900.000 евра тендери за агенцијата Рејтинг на Спасов, сега за стара цена СДС добиваат нови услуги

А1он
Наместо грижа за сопствената катастрофа, СДС со наталожени лаги и измислици сакаат да ги манипулираат граѓаните преку скапо платениот ПР. Додека ја уништуваа државата, на
Македонија

(ВИДЕО) Митева: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе се погрижи Македонија да биде земја со стабилен енергетски сектор

А1он
Владата на ВМРО-ДПМНЕ мандатот го започна со нови мерки и проекти. Покрај покачувањето на пензиите за 5000 денари, во правата недела од мандатот е најавена
Македонија

(ВИДЕО) Митева: Додека ВМРО-ДПМНЕ гради консензус за развој на Македонија, СДС води сметка за лидерска трка во партијата

А1он
Додека ВМРО-ДПМНЕ обезбедува единство и гради консензус за прашања важни за системот и развојот на државата, и тоа без никакви хипотеки кон никого, единствените противници
Македонија

(ВИДЕО) Митева: Изгласани се измените во Законот за организација на работата на органите на државната управа

А1он
ВМРО-ДПМНЕ вети и првиот чекор кон комплетна трансформација на Македонија е исполнет. За само 30 дена од завршувањето на изборите, во состојба на уште не
Македонија

Митева: Осуда за сексистичкиот напад врз професорката Силјановска стигна и од Дорис Пак

А1он
За жал и лошите вести брзо се шират. Огромна благодарност за поддршката до нашата ценета и почитувана Дорис Пак, поранешна претседателка на организацијата на жени
Македонија

Митева: Иднина во која секое дете има пристап до квалитетно образование и секој млад ум се негува, таа иднина е на дофат со Силјановска Давкова

А1он
Замислете иднина во кое секое дете има пристап до квалитетно образование, каде секој млад ум се негува. Таа иднина е на дофат под визионерското раководство
Македонија

(ВИДЕО) Митева: На само еден месец пред заминување од власт, ДУИ и СДС прават јавна набавка за дигитални учебници

А1он
Молкот на МОН за скандалозните јавни набавки за дигитални учебници по странски јазици само го потврдува тоа што го зборуваме – поништуваат јавна набавка со
Македонија

(ВИДЕО) Митева: Извештајот на ДЗР за ЈПДП, тотален финансиски хаос и злоупотреби

А1он
Никогаш не било полошо во областа на инфраструктурата на Македонија. Никогаш повеќе пари не се трошело, а никогаш помалку не се градело. Конечниот извештај на
Uncategorized

(ВИДЕО) Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

А1он
Дозволете ми во лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ да се заблагодарам на секој граѓанин кој го даде својот потпис за кандидатурата на професорката
Македонија

(ВИДЕО) Митева: Додека Бујар Османи се жали дека не може да преживее со 125.000 денари плата, како ли ќе преживеат 99% од граѓаните?

А1он
Владата не сакаше да го продолжи рокот за гарантирани цени за храната и некој безалкохолни пијалоци, и од денеска цените во маркетите повторно ќе бидат