stevce jakimovski

Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски: Јас знам да работам под притисок, немам намера да се конфронтирам

Кристијан Ландов
„Ниту еден мандат не ми бил лесен“, вака старо-новиот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски гледа на неговото владеење со општината. Тој посочи дека нема да
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски не се чувствува виновен за злоупотребите за кои се гони: Во мој интерес е брза пресуда

Кристијан Ландов
Стевчо Јакимовски и другите двајца обвинети за злоупотреби негираат дека имаат вина во предметот каде се товарат за злоупотреби при тендер и легализација на деловен
Видео Македонија

ВИДЕО: „Значи нивното здравје не е важно, нашето е?”, судијата лут на адвокатот на Јакимовски кој поради корона одложи рочиште па отишол на друго судење

Кристијан Ландов
Адвокатот Виктор Цветковски, застапник на Стевчо Јакимовски дојде на денешното судење за предметот кој се води против актуелниот градоначалник на Карпош. Тој кажа дека има
Македонија

ЗНМ и ССНМ: Осуда за омаловажувачкиот и непримерен однос на Јакимовски кон новинарите

А1он
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) го осудуваат денешниот непримерен и омаловажувачки однос на градоначалникот на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски расположен откако му се одложи рочиштето: Смешни ви се прашањата

Кристијан Ландов
Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски наместо одговори, за новинарските прашања коментираше дека се смешни. По десетина минути во судница и одлагање на судењето, тој не
Видео Македонија

ВИДЕО: Стевчо Јакимовски првиот работен ден го почна во судница, судењето се одложи поради корона

Кристијан Ландов
Еден ден откако ја презеде градоначалничката функција во Општина Карпош, Стевчо Јакимовски денеска се појави на суд каде му се суди за дело злоупотреба на
Македонија

Јакимовски ќе одговара за злоупотребите со јавните набавки, Русковска смета дека тоа дело му останува

Ексградоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, не е амнестиран со донесувањето на Законот за утврдување правен статус на бесправно изградени објекти, бидејќи Обвинителството за гонење на
Македонија

Уште еден од соработниците на поранешниот градоначалник Јакимовски призна вина

А1он
Оценката на обвинителниот акт во кој се обвинети 11 лица меѓу кои и поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски за незаконската легализација на објекти
Македонија

СДСМ Карпош: Јакимовски ја оштетил Општината за повеќе од 230 илјади евра

А1он
„Се потврдува дека Стевчо Јакимовски и ВМРО – ДПМНЕ единствено што направиле за Општина Карпош било криминал, злоупотреба на службена положба и бесправно градење. Како
Македонија

Обвинение против Јакимовски за злоупотреба на службена положба и бесправно градење

А1он
По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд – Скопје, достави