borko ristovski

Спорт

Борко Ристовски е нов извршен директор на РК Вардар, Столе Стоилов помошник тренер

А1он
Најтрофејниот македонски ракометен колектив Вардар 1961 ги објави плановите и промените за новата сезона. Легендите Борко Ристовски и Стојанче Стоилов ставаат крај на активната кариера
Спорт

Училишен тест за Борко: Димевски подготви прашалник по најавите за тужба од суспендираниот голман

Орце Костов
Претседателот на Македонскиот олимписки комитет, Даниел Димевски со прашалник кој повеќе личи на училишен тест објавен на социјалните мрежи како личен став му одговори на
Видео Спорт

(ВИДЕО) Борко ќе го тужи МОК во Лозана: Сите криминали на Даниел Димевски ги имам во црвена папка

Орце Костов
Голманот на ракометниот првак Вардар, Борко Ристовски ќе го тужи Македонскиот олимписки комитет поради суспензијата од четири години која му ја изрече претседателот на МОК,
Спорт

„Допрва ќе плачете криминалци“ – Жестока реакција на Борко по суспензијата

А1он
Голманот на Вардар и поранешен македонски ракометен репрезентативец Борко Ристовски по објавата на одлуката за четиригодишна супензија од Македонскиот Олимписки Комитет најави дека ќе одржи
Спорт

Македонски Олимписки Комитет го суспендираше Борко Ристовски на четири години

А1он
По пријава од претседателот Даниел Димевски, дисциплинската комисија на Македонскиот Олимписки Комитет го суспендираше Борко Ристовски од извршување работа во олимписки спорт во траење во
Спорт

Борко Ристовски го одведе Вардар во финалето на СЕХА

А1он
Вардар ќе има шанса да ја брани титулата во регионалната ракометна Сеха лига, откако вечерва на пенали го победи ППД Загреб со 30:29. „Црвено-црните“ се
Спорт

Ристовски: Враќањето во Вардар нема врска со политиката

А1он
„Враќањето нема врска со политиката бидјеќи јас не сум политичар“, изјави репрезентативниот голман, Борко Ристовски на прес-конференцијата по повод неговото потпишување со ракометниот клуб Вардар.
Спорт

Алушовски потврди: Ристовски ќе игра за Вардар

А1он
Тренерот на РК Вардар, Стевче Алушовски на вчерашната прес-конференција по поразот од Монпелје во Лигата на шампионите ги потврди информациите дека Борко Ристовски ќе заигра