milevski

Македонија

Горан Милевски ќе поднесе оставка од министерската функција

Петар Клинчарски
Горан Милевски следната недела ќе ја напушти министерската фотелја во Министерството за локална самоуправа. Како што дознава „А1он“, одлуката е донесена уште минатата недела. Во
Македонија

Милевски: Кој може Сонцето од Вергина да забрани приватно да се користи

А1он
Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска изјави дека Одлуката на Владата за отстранување на симболот на Сонцето од Вергина е за општините, државните и
Македонија

Милевски: Судот треба да одреди мерки притвор на сите обвинети од СЈО

А1он
Претседателот на ЛДП, Горан Милевски на неговиот Фејсбук профил напиша дека треба да се утврди од кој граничен премин побегнал Груевски и побара притвор за
Македонија

Меѓународни организации во кои членува ЛДП реагираа на нападот врз пратеникот Милевски

А1он
Во врска со вчерашниот немил настан, во кој физички беше нападнат претседателот на Либерално демократската партија и пратеник во македонското Собрание Горан Милевски, со свои
Видео Македонија

(ВИДЕО) Милевски: Нападот е поради законот за јазиците и да нè елиминираат некој друг ќе ја спроведе оваа политика

А1он
Лидерот на ЛДП, Горан Милевски, вели за „А1он“ и „Макфакс“ дека вчерашниот инцидент е срамен чин и неуспешен обид да се попречи патот на Македонија
Спорт

Милевски: Должност ми е како човек да ги испочитувам нашите херои

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година Благоја Милевски рече дека ќе се обиде на вечерашниот дуел против Португалија да им овозможи
Спорт

ЕУРО 2017 У-21: Милевски ветува голема борба на неговите избраници

А1он
Македонскиот селектор Благоја Милевски верува дека младите македонски фудбалери ќе се прикажат во одлично светло и дека ќе пружат голема борба, дисциплина и посветеност на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Милевски: После сите тие мили зборови во интерес на жените, продолжија навредите кон Јанева

А1он
После сите тие мили зборови за интерес на жените, се продолжи со навредите кон Катица Јанева која што три дена ги трпи во Собранието, рече
Видео Македонија

(ВИДЕО) Милевски му подари СЈО маица на Вељаноски, тој ја фрли во корпа

А1он
Опозицискиот пратеник, Горан Милевски на вчерашната седница му подари маица СЈО на претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски. – Не навредивте и ни кажавте дека не