stevce jakimovski

Македонија

Јакимовски изведен пред судија

А1он
Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата ГРОМ Стевчо Јакимовски е приведен и изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје.
Македонија

Уапсен Стевчо Јакимовски

А1он
Полицијата по налог на јавен обвинител утрово го уапси лидерот на партијата ГРОМ и ексградоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, како дел од нова истрага,
Македонија

(ВИДЕО) Весковски: Единствен интерес на Јакимовски се бизнис зделките

А1он
„На ова место, веднаш зад трговскиот центар Сити Мол, во 2015 година градоначалникот во заминување, Стевчо Јакимовски ја започна со градба и го постави камен
Македонија

Јакимовски: Вечер ќе има јасен победник на изборите

А1он
Граѓаните да гласаат во мирна, фер и демократска атмосфера, да покажеме дека сме зрело општество со функционална демократија, порача денеска претседателот на Граѓанската опција за Македонија