skandal

Видео Истражувања

(ВИДЕО) Скандал во ФФМ: Допрва треба да излезат уште 3,5 милиони евра проневерени пари покрај милионот од сметководителката

Маја Илиевска-Пачемска
Фудбалската федерација на Македонија не ги кажува фирмите со кои соработувала изминативе години по скандалот со главната сметководителка, која се сомничи дека проневерила најмалку еден
Спорт

(ВИДЕО) Белгиски фудбалери осомничени дека силувале дрогирана девојка

А1он
Фудбалски секс-скандал ја потресе Белгија, а во неговото средиште се наоѓа нисколигашот Еспоир Минероис. Наводно, играчите на споменатиот тим најпрво дрогирале, а потоа силувале една
Свет

Сите министри на ФПО се повлекуват од Владата на Австрија по видео скандалот

А1он
По вчерашната најава на австрискиот канцелар Себастијан Курц дека на претседател Александар Ван дер Белен ќе му предложи разрешување на министерот за внатрешни работи Херберт
Македонија

ВИДЕО: Богоевски не сака да зборува за скандалот со дрогата, се фокусира на безбедносните реформи

А1он
Ниту наркотестови за пратениците, ниту комисиска расправа за мандатот на Никола Груевски не се одржа денеска во Собранието. Безбедносните реформи се чини ги одложија сите
Свет

Уругвајскиот лидер ги разреши највисоките воени функционери

А1он
Уругвајскиот министер за одбрана, неговиот заменик и шефот на армијата беа разрешени од функциите поради наводно прикривање на злоупотребите на човековите права извршени за време
Македонија

Скандал во МВР: Ист случај со крадење на пари како во Катастар, надлежните молчат

А1он
Министерството за внатрешни работи неуспешно се обиде да сокрие скандал во кој е вмешан вработен во Одделението за управни работи – Скопје, кој е осомничен