teniseri

Спорт

Познат тенисер обвинет за малтретирање и демнење

А1он
Поранешната девојка на Давид Налбандијан, Арачели Торадо го обвини славниот тенисер за малтретирање и демнење, пренесуваат светските медиуми. Таа го обвини и дека во нејзиниот
Спорт

Рубљов и Касаткина би можеле да се откажат од руските државјанства

А1он
Руските тенисери Андреј Рубљов и Дарја Касаткина се подготвени да го сменат државјанството доколку треба. Тенисерите и тенисерките од оваа земја во моментов се на