infantino

Спорт

Инфантино: Мундијал на две години би функционирал

А1он
Наспроти бројните критики кои пристигнуваат од сите страни, Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) не се откажува од идејата за воведување Светско првенство на две години. Првиот
Спорт

Инфантино со поддршка за Сејдини

А1он
Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино, денес преку видео-порака му искажа поддршка на актуелниот претседател и единствен кандидат на Изборното собрание на Фудбалската
Спорт

Инфантино: Постојат многу интересни предлози за промени во фудбалот

А1он
Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино изјави дека биле добиени многу предлози за фудбалски реформи. Тој спомена некои од нив, поддржувајќи ја можноста да се дискутира
Спорт

Инфантино: Светското во Катар ќе биде најдобро во историјата

А1он
Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино очекува Мундијалот 2022 во Катар да биде најдобар во историјата на фудбалот, раскажа Швајцарецот во интервју за